Sizin İçin Buradayız
23.07.2019 - Emtia Fiyatları
ARPA
1.000 TL  1.150 TL
BUĞDAY
1.125 TL  1.325 TL
KIRIK BUĞDAY
1.050 TL  1.050 TL
15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız

Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. 

Elimizi değil gövdemizi koyduk

Kırıkkale Ticaret Borsası İstihdam seferberliği 2019 çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptı. Seferberliğe destek için üye ziyaretlerine başladıklarını vurgulayan Borsa Başkanı Harun Sümer “Önce ilimiz, sonra ülke istihdamına katkıda bulunmak için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyuyoruz” diye konuştu. 

Ticari uyuşmazlıklarda arabulucuların hukukçu olma şartı kaldırılmalı

Yönetim Kurulu Başkanımız Harun SÜMER'in de katılmış olduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Adalet Bakanlığı’nın birlikte düzenlediği ‘Ticari Uyuşmazlıklarda Arabuluculuk Sempozyumu’ Ankara’da TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

TOBB Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası, 7 bakanın katılımıyla gerçekleştirildi

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Harun SÜMER'inde bulunduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Sektörel Ekonomi Şurası toplandı.​

MEB ve TOBB 81 ilde 81 meslek lisesinde işbirliği yapacak

Mesleki eğitim ile reel sektörü, birbirine entegre edecek proje için adım atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde,

Hedefimiz birinci sınıf hizmet

Borsamızdan  birinci sınıf hizmete devam Borsamız Yönetim Kurulu  Başkanı Harun SÜMER  dünyadaki tüm odalarla  yarışır hale geldik, hedeflerinin üyelerine birinci sınıf hizmet sağlamak olduğunu belirtti.

Reel Sektör Mali Sektör Buluşması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Bankalar Birliği reel sektör ile mali sektör arasında diyaloğun güçlendirilmesi, sorunların ve önerilerin paylaşılması amacıyla seçilen belli şehirlerde oda ve borsalarla ortak toplantılar düzenlenmesini kararlaştırmıştır.

2018 Anketi Tamamlandı

2018 Yılı Üye Ziyaret ve Anketleri Muhasebe Sorumlumuz Selda MUTLU tarafından Kırıkkale Merkez dahil olmak üzere Keskin, Karakeçili, Çelebi,

İleri malzeme, yapay zekâ ve siber güvenlik gibi alanlarda özgün teknolojiler geliştirmeliyiz”

Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın katılımıyla Kırıkkale Makine ve Kimya Endüstrisi’nde yapıldı.​

Enflasyonla Mücadeleyi Sahipleneceğiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını desteklediklerini belirterek, “81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız” dedi.​

Birlikte Kazanacağız

Birlikte Kazanacağız Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer nefes kreşinin devamı niteliğindeki KOBİ destek kredisi hakkında üyelerine müjde niteliğinde bilgiler verdi. Borsa üyeleri piyasanın en düşük faiz oranıyla yararlanacağı kredinin ilk 6 ayında ana para ödemesi yapmayacak.

MEGİP protokolü imzalandı

Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim, KTSO ve Kırıkkale Ticaret Borsası arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) imzalandı. Protokol çerçevesinde en fazla 8 ay süreyi geçmeyecek şekilde mesleki eğitim kursları kapsamında çalışacaklara günlük 61,65 TL cep harçlığı ödemesi yapılacak. 

İÇ ANADOLU BÖLGE TOPLANTISI

Yönetim Kurulu Başkanımız Harun SÜMER, TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun ev sahipliğinde ve Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın Teşrifleri ile 09 Ağustos 2018 Tarihinde düzenlenen İç Anadolu Bölge Toplantısına Katıldı.

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü

İstihdam Seferberliği kapsamında gerçekleştirilen ‘İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü’ (MEGİP) uyarınca ilk toplantı gerçekleştirilerek İl Çalışma Grubu oluşturuldu.

Yeni Kabineyi Kutlama

Yeni kabinenin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, yeni kabinede kararların daha hızlı alınabileceğini ve işlerin daha hızlı yürüyeceği değerlendirmesinde bulundu

Kırıkkale’de Hububat Hasadı Başladı.

Tarım arazilerinin büyük bölümünde hububat ekili bulunan Kırıkkale’de 2018 yılı hasat sezonu arpa ile başladı. Yapılan ilk hasatlarda rekolte çiftçinin yüzünü güldürürken, yağışların devam etmesi ürünün kalitesini olumsuz yönde etkilediği belirtiliyor. 

Çözüm Kolejinden Üyelerimize İndirim

Ticaret Borsası üyelerine özel , çözüm koleji ile %15 indirim protokolü imzalanmıştır. Üyelerimize hayırlı olsun......

Hayvancılık Kurulu Komisyonu Görevi

Kırıkkale   Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun SÜMER, TOBB Hayvancılık  kurulu Komisyonu görevine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 74.Genel Kurulunda seçildi.

Buğdayda fiyat artışı sevindirdi

Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından açıklanan 2018 hasat dönemi hububat alım fiyatlarını değerlendiren Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, geçen yıl bir tonu 940 TL olan AKS ekmeklik buğday fiyatının bu yıl yüzde 12 artışla bin 50 TL olacağını, bu artışında çiftçileri sevindirdiğini söyledi.

Girişimcilere Sertifikaları Verildi

Kırıkkale ekonomisine daha fazla katkı verebilmek için faaliyetlerini aralıksız sürdüren Kırıkkale ticaret Borsası, şehirdeki girişimci sayısını artırmak amacıyla girişimcilik eğitimi düzenledi. 28 kişinin katıldığı girişimcilik eğitimi sonunda düzenlenen törene katılan Kırıkkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sümer, girişimcilik sertifikası almaya hak kazanan girişimcileri tebrik etti. 

Basında Borsa